Без рубрики

Барвник e104 жовтий хіноліновий вплив харчової добавки на організм

20.12.2017

Барвник E104 Жовтий хіноліновий — характеристика впливу харчової добавки на організм

Характеристика харчової добавки Е104

Барвник E104 Жовтий хіноліновий — це харчова добавка, яку ми можемо часто побачити в переліку інгредієнтів безлічі продуктів харчування. Її основна функція — фарбувати продукт в жовтий колір. У тому ж випадку, якщо барвник Е104 використовують не в самостійному вигляді, а в поєднанні з іншими барвниками можна домогтися і інших кольорів. Так поєднання жовтого хінолінова з синім барвником дає зелений колір, а з червоним — спектр кольорів від коричневого до чорного.

Барвник e104 жовтий хіноліновий вплив харчової добавки на організмІснують дві основні різновиди харчової добавки Е104:

У першому випадку барвник розчинний в спирті, у другому — в воді.

Зовні ця речовина являє собою гранулянтів або порошок жовтого кольору або ж водний розчин насиченого лимонного кольору.

На території Росії, України і деяких інших країн СНД, а також на території Австралії, Новій Зеландії, і країн Євросоюзу харчова добавка Е104 вважається дозволеною. У той же час в Норвегії, Сполучених штатах Америки і в Японії барвник не допускається до застосування у виробництві продуктів харчування.

Барвник e104 жовтий хіноліновий вплив харчової добавки на організмКрім застосування в харчовій промисловості, добавку використовують і в інших видах виробництв. Так, наприклад, в Росії допускається за допомогою цього барвника надавати колір лікарських засобів з пероральним способом застосування. У США і ЄС також додають хіноліновий жовтий в фармацевтичні препарати. Крім того з його допомогою підфарбовують деякі косметичні та Догляду кошти (декоративна косметика, одеколони, мило, шампуні, піни для ванни), а також побутову хімію (всілякі засоби для чищення та засоби для миття посуду). Також барвник використовують для фарбування шовку і вовни.

Застосування жовтого хінолінова в харчовій промисловості

У харчовій промисловості барвник хіноліновий жовтий знайшов застосування у виробництві таких продуктів харчування:

Барвник e104 жовтий хіноліновий вплив харчової добавки на організм

 • всілякі десерти, включаючи ті, що виготовлені на молочній основі, наприклад, морозиво;
 • фруктовий лід;
 • хлібобулочні та макаронні вироби;
 • консервовані фрукти;
 • глазуровані овочі і фрукти;
 • алкогольні та безалкогольні напої;
 • дієтичні суміші;
 • супи;
 • їстівні покриття для ковбас і сирів, а також в деякі інші продукти.

Вплив на організм: шкода чи користь?

Барвник e104 жовтий хіноліновий вплив харчової добавки на організм

Хоча на пострадянському просторі харчова добавка Е104 не рахується забороненої, але все ж деяку небезпеку вона несе. Так її постійно вживання викликає у дітей гіперактивність. Крім того вона може провокувати серйозні алергічні реакції, в найважчих випадках призводять навіть до задухи. Також барвник може приносити шкоду у вигляді зудить на шкірі (так звана кропив’янка). Ще здатний він викликати риніт (нежить) і навіть провокувати напади астми.

Варто відзначити, що британське агентство харчових стандартів, більш відоме як FSA, закликало виробників продуктів харчування в країнах ЄС добровільно відмовитися від використання добавки Е104, з огляду на її можливу небезпеку для здоров’я. Крім того все теж агентство рекомендувало зменшити добову дозволену норму споживання жовтого хінолінова з 10 мг на кг маси тіла на добу до показника в 0,5 мг.

Назви-синоніми

Синонімічні назвами харчової добавки Е104 є:

 • жовтий хіноліновий;
 • жовтий барвник КФ 6001;
 • quinoline yellow;
 • acid yellow 3;
 • food yellow 13.

Джерело: Барвник E104 Жовтий хіноліновий — вплив харчової добавки на організм

Також ви можете прочитати