Без рубрики

барвники цитологія

11.01.2018

ІНСТРУКЦІЯ

ДІАХІМ-ЦІТОСТЕЙН-ГМ

Барвник Діахім — Цітостейн-ГМ в розчині призначений для застосування в якості барвника в цитологічної і гематологічної практиці.

Барвник є 0,1% розчин сухого барвника гематоксиліном в суміші з хлоралгидратом і алюмокалієвого квасцами — 1 флакон (250 мл).

Запобіжні заходи — дотримання "Правил будови, техніки безпеки, виробничої санітарії, протиепідемічного режиму і особистої гігієни при роботі в лабораторіях (відділеннях, відділах) санітарно-епідеміологічних установ системи Міністерства охорони здоров’я СРСР", Москва, 1981 г.

При роботі з барвником слід надягати одноразові гумові або пластикові рукавички, так як гістологічні зразки людини слід розглядати як потенційно інфіковані, здатні тривалий час зберігати і передавати ВІЛ, вірус гепатиту В або будь-який інший збудник вірусної інфекції.

Хімічний посуд і обладнання, що використовуються при роботі з барвником, повинні бути відповідним чином промарковані і зберігатися окремо. Забороняються зберігання та прийом їжі і паління в приміщеннях, призначених для роботи з барвником.

ОБЛАДНАННЯ, МАТЕРІАЛИ, РЕАКТИВИ:

— циліндри мірні місткістю 25 — 1000 мл;

-суміш Никифорова (суміш рівних частин ефіру і 96 ° спирту);

-1% розчин еозину (жовтого, водорозчинного).

Гематоксилін Майера дає елективні фарбування ядер, що не зафарбовує цитоплазму клітин, зазвичай не перекрашівет препарати і може використовуватися як основний барвник в основних методах фарбування цитологічних препаратів, а також в цитохимических методиках для забарвлення ядер.

Забарвлення гематоксиліном і еозином.

Безпосередньо перед фарбуванням висушені мазки фіксують в суміші рівних частин ефіру і 96 ° спирту (суміші Никифорова) або в 96 ° спирті 7-10мінут.

Після фіксації мазки промити у водопровідній воді і висушити. Фарбують гематоксилином Майера 10-40 хвилин (час забарвлення підбирають емпірично). Мазки споліскують в холодній водопровідній воді і отсінівают в чистій порції водопровідній воді і отсінівают в чистій порції водопровідної води, підігрітої до 37-40 ° С протягом 15-20 хвилин. Мазки забарвлюють 0,5-0,25% розчином еозину (приготованого з 1% основного розчину еозину) 10-20 секунд, промивають у водопровідній воді і висушують.

Результат забарвлення: ядра клітин забарвлюються в різні відтінки синього кольору, цитоплазма рожева.

Зберігати ТА ЕКСПЛУАТАЦІЇ

Зберігання барвника повинне проводитися при температурі від (0 ° С до + 25 ° С) в критих вентильованих приміщеннях вдалині від кислот і лугів, не допускаючи впливу прямих сонячних променів, протягом усього терміну придатності (1 рік).

Барвник стабільний після відкриття флакона протягом всього терміну придатності за умови достатньої герметизації флакона.

Для отримання надійних результатів необхідно суворе дотримання інструкції по застосуванню барвника.

«Клінічна лабораторна аналітика» Том 2, під редакцією В.В.Меньшікова.

«Довідник .Медіцінскіе лабораторні технології.» Під редакцією А.І.Карпіщенко.

барвники цитологіябарвники цитологія

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Чи можна ваш набір для забарвлення по Ціль-Нільсеном використовувати в патанатомії?

ВІДЕОМАТЕРІАЛИ

КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ

Основні вимоги до фарбування гемоцітологіческіх препаратів

При непунктуальність дотриманні в роботі всіх необхідних умов забарвлення часто виходить невдала, а іноді і зовсім непридатна навіть для підрахунку лейкоцитарної формули. Тому необхідно зупинитися на деяких деталях і найбільш частих помилках

Відгук СПБ ГУЗ № 107 по набору Діахім ПАП і приладу АФОМК.

Джерело: барвники цитологія

Також ви можете прочитати