Без рубрики

Барвники для мила натуральні харчові пігменти

15.12.2017

Барвники для мила: види, особливості, застосування.

Миловар → Основи миловаріння → Барвники для мила: види, особливості, застосування.

Барвники для мила натуральні харчові пігменти

Барвники потрібні для того, щоб надати милу індивідуальність, оригінальність, красу. В основному людей приваблює спочатку зовнішній вигляд мила, а він практично повністю залежить від обраної колірної гами, гармонійного підбору. Варіантів барвників для мила ручної роботи дуже багато, завдяки великому вибору всіляких барвників, ви можете робити разноцветоное мило, перламутрове, матове, прозоре, з блискітками, комбінувати шари і т. Д.

Барвники бувають натуральні і синтетичні. Зараз детально розглянемо і перші і другі.

Натуральні барвники для мила ручної роботи.

Барвники для мила натуральні харчові пігменти

Це все, що надає колір і має натуральне походження. Найчастіше такі компоненти не тільки фарбують мило, а й надають йому корисні властивості. Особливість натуральних барвників:

 • вони не дуже зручні у використанні, особливо для створення різнобарвного мила з дрібними деталями;
 • крім того, вони можуть змінювати структуру;
 • додавати скрабящіе функції;
 • не дають яскравих стійких кольорів, як синтетичні;
 • можуть змінювати колір з часом (можуть сіріти і т.д.);
 • практично всі ці добавки замутняют прозору основу;
 • деякі дають свій специфічний запах, не завжди його можна перебити отдушкой.

Барвники для мила натуральні харчові пігменти

Червоний колір мила, а також різні відтінки, можна отримати, якщо додати порошок кошенілі (дає насичений червоний колір), сік буряка (від рожевого до червоного кольору), рожеву глину (від червоного до коричневого), марокканську червону глину (червоно-коричневий відтінок), паприку (дає персиковий колір, може дратувати шкіру, пропорція: 2-5 мл. на 500 гр. мила), перець чилі (дає світло-червоний колір, але може обпалювати шкіру), каркаде (від червоного до фіолетового, бузкового).

Помаранчевий колір отримують при додаванні обліпихової олії (яскравий колір), аннато насіння (спочатку потрібно розчинити в олії), соку моркви, гарбуза,

Жовтий колір можна отримати, якщо додати квіти ромашки (бежевий відтінок), квіти календули, куркуму (дуже яскраві жовті кольори, використовувати близько 5 мл. на кг. мила), шафран, масло шипшини (світло жовтий відтінок).

Зелений колір мила можна отримати додаючи люцерну (легкий зелений), хну (від оливкового до насиченого сіро-зеленого і коричневого кольору, 15 мл на 2.3 кг мила), сухі водорості, спіруліну (від зеленого до смарагдового), шавлія, шпинат (світло-зелений) , петрушка або кріп сухі (світло-зелений колір), хлорофіліпт (яскраво-зелений, але може посіріти згодом).

блакитний колір &# 8212; ефірне масло ромашки.

Синій колір &# 8212; корінь індиго (може забарвлювати шкіру при використанні мила).

Фіолетовий колір милу надає алкана красильная (спочатку розчинити в олії, від насиченого фіолетового до приглушено синього).

Коричневий колір можна отримати досить просто. варіантів багато &# 8212; кориця (від бежевого до коричневого, може дратувати шкіру), гвоздика подрібнена, какао (глибокий коричневий колір), кава мелена та розчинна (від коричневого до чорного кольору), корінь живокосту (легкий, молочно-коричневий колір), шипшина подрібнений (від світло коричневий до насиченого коричневого), шоколад, тростинний цукор (світло-коричневий), заварка чорного або зеленого чаю.

чорний &# 8212; активоване вугілля (у білій основі буде сірим, робить піну теж чорної).

Синтетичні барвники для мила ручної роботи.

Барвники для мила натуральні харчові пігменти

 • зручні у використанні;
 • легко робити різнокольорові і дрібні деталі;
 • можливо зробити прозоре мило;
 • не змінюють колір з часом, якщо підібрати правильно.

Їх потрібно підбирати в залежності від того, що ви хочете отримати &# 8212; однокольорове мило або різнобарвне з безліччю деталей (потрібні барвники. що не мігрують), прозоре або матове (барвники можуть заплямовувався прозору основу, а можуть робити її повністю не прозорою, або взагалі не заплямовувався).

Головне не заплутатися у всьому різноманітті, а для цього ми зараз розглянемо всі варіанти більш детально.

1. Харчові барвники.

Барвники для мила натуральні харчові пігменти

 • Ці барвники не потрібно розводити, вони продаються в уже готовому вигляді.
 • Вони добре підходять для прозорого мила, чи не замутняют його.
 • Дуже економні у використанні, на 100 гр. основи потрібно 1-7 крапель.
 • Вони нешкідливі для здоров’я, їх використовують у харчовій промисловості.
 • З ними легко і зручно працювати (додаються відразу в гарячу мильну основу), їх дуже легко змішувати між собою.
 • Досить мати всього три базових кольори (жовтий, червоний, синій) і можна отримати будь-який колір, змішуючи їх в різних пропорціях.
 • До того ж вони досить дешеві (40-80 рублів).

Все було б чудово, якби вони не мігрували. Процес міграції квітів відбувається, коли частинки барвників згодом переміщаються (мігрують) в милі і забарвлюють ті частини мила, які пофарбовані були, тобто кольору зливаються, різнокольорові шари в милі змішуються, іноді цей процес можна використовувати дуже навіть творчо =)

&# 8212; Гелеві. Є слабо мігруючими. Вони більш густі, сильно концентровані (1-2 краплі на 100 гр. Мильної основи). При покупці їх легко впізнати за дуже темного кольору (наприклад, жовтий може виглядати як темно-червоний). На жаль, гелеві барвники більш схильні до висихання.

&# 8212; Водорозчинні. Найпростіші, дають яскравий колір, але досить сильно мігрують, особливо при великій вологості.

&# 8212; На масляній основі (Жиророзчинні). За своїми властивостями схожі на гелеві, слабо мігрують, дають яскраві кольори. Підходить для мила «з нуля».

&# 8212; сухі (Не розчинені ні в чому). Їх можна розмішувати з водою і після використовувати. Невелика кількість порошку розведіть в столовій ложці водою, потім, використовуючи піпетку, додайте 1-7 крапель в мильну основу. Якщо з барвником переборщити, то піна від мила буде кольорова і шкіра забарвиться. Зберігати такі барвники слід в сухому вигляді.Барвники для мила натуральні харчові пігменти

&# 8212; Косметичні рідкі барвники. Мають всі властивості харчових, відрізняються тільки тим, що призначені тільки для косметики і менш концентрованих, дають більш ніжні, світлі кольори.

&# 8212; Харчовий лак-барвник. Випускається у вигляді порошку, використовується активно в кондитерській сфері. Чи не мігрує. Дає стійкий, яскравий колір. Потрібно розводити в гліцерині, оптимальне співвідношення 1 гр. барвника на 10 грам гліцерину. . Чи не вицветают.Для полегшення роботи з лаковими барвниками існують дисперсії лаків в різних середовищах (сиропах, маслах, гліцерині і воску). Вартість 10 гр. 20-40 руб.

&# 8212; кандурин. Також використовують в кондитерській сфері. Сухий порошок, його наносять зверху на готовий виріб, за допомогою пензлика, можна наносити через трафарет. Дає перламутрові, блискучі кольору. Прозорій основі прийде блиск, не замутнят, а в білій краще використовувати поверху для створення рельєфу і текстури. Вартість близько 50 руб (5 гр.)Барвники для мила натуральні харчові пігменти

2. Пігменти.

Барвники для мила натуральні харчові пігменти

 • Головна перевага в тому, що вони не мігрують.
 • Можливість робити багатошарове, різнобарвне мило і дрібні деталі.
 • Дають стабільний, яскравий колір.
 • Економні у використанні.
 • Не токсичні.

Незручність лише в тому, що сухі пігменти потрібно розчиняти спочатку в гліцерині і тільки після цього додавати в мильну основу. Проте вигідніше купувати пігменти в сухому вигляді, вони дуже концентровані і їх багато не потрібно. У деяких випадках пігменти (особливо з перламутром) легко розчиняються і в основі, без розтирання їх в гліцерині, не залишають грудочок в милі і дають хороший колір. Для того, щоб зрозуміти, потрібно спробувати на невеликій кількості основи, щоб в подальшому не було сюрпризів. На ринку миловаріння в достатній кількості продаються вже розбавлені гліцерином пігменти, які легко використовувати без попередньої підготовки.

&# 8212; Сухі пігменти (порошок). Необхідно попередньо розтирати і розмішувати в маслі або гліцерині до однорідної маси без грудочок і тільки після цього додаємо потрібну кількість в мило. На 100 грам мильної основи вам знадобиться 1/6 частина чайної ложки пігменту. Досить економні у використанні. Роблять прозору основу більш каламутною або зовсім замутняют її (залежить від концентрації). Чи не мігрують. Можна купити сухий пігмент і частина розвести в гліцерині, розтерти акуратно пензликом або збити мініміксером і залити в зручну пляшку, вийде не гірше ніж в магазині. За вартістю від 40 до 80 руб. Бувають матові, перламутрові, флуоресцентні або неонові (Головна відмінність &# 8212; дуже яскраві кольори, колір зберігається тільки в прозорій основі).Барвники для мила натуральні харчові пігменти Перламутр надає милу блиск, сяйво. Складаються з більш дрібних частинок, тому залишають менше грудочок, легше перемішуються, можна пробувати додавати потроху відразу в основу. Також їх можна використовувати для декорування вже готового мила, щоб надати фактурність, зробити акценти на дрібних деталях, додати блиску і сяйва (для цього потрібно провести пальцем по поверхні мила там. Де це необхідно). Добре проявляють себе в прозорій основі, в матовою (білої) губляться, практично не помітні. Підходять для мила «з нуля».Барвники для мила натуральні харчові пігменти

&# 8212; рідкі пігменти. Мають ті ж властивості, що й сухі, тільки вже розведені в гліцерині до потрібної консистенції. Робиться це для зручності. Можуть бути матовими, і прозорими (НЕ замутняют прозору основу), а також перламутровими і неоновими. Підходять для мила «з нуля»

&# 8212; Пігментні пасти і рідкі барвники на їх основі. Дуже яскраві, насичені кольори. Чи не мігрують. Чи не вицвітає з часом. Також легко змішуються між собою, досить мати три базових кольори &# 8212; жовтий, червоний, синій, і можна отримати будь-який колір. Не токсичні, використовують також для зубних паст і косметики. При невисокій концентрації трохи замутняют прозору основу. Дуже концентровані 10 мл. вистачає на фарбування 50 кг. мила. Перед використанням потрібно розбавити невелику кількість пасти в ложці з водою, і після додавати в мило (пропорції розведення &# 8212; 1гр. пасти розбавляють 99 мл. води). вартість 150 &# 8212; 190 руб. 10 мл. Підходять для мила «з нуля».Барвники для мила натуральні харчові пігменти

&# 8212; люмінофори. Призначені для створення мила ручної роботи, що світиться в темряві. Це порошок білого кольору, який в темряві протягом кількох годин випромінює зелений або синьо-зелене світло (при додаванні в нього флуоресцентного пігменту набуває різноманітні відтінки). На 100 грам основи досить 1/6 чайної ложки (додавати в мильну основу в сухому вигляді). Щоб мило світилося в темряві, його потрібно якийсь час «заряджати» від світла (від внутрішнього освітлення 10-15 хв., Від денного світла 3-5 хвилин). Чи не токсичні. вартість &# 8212; 10 гр. 100-150 руб.Барвники для мила натуральні харчові пігменти

&# 8212; Діоксид титану. Білий порошок. Використовується для додання матовості і білого кольору прозорій основі. Якщо його просто насипати і розмішати в основі, він може осісти дрібними грудочками, тому бажано його протерти з маслом або гліцерином. Ви можете регулювати каламутність основи &# 8212; від легкого ступеня до повної непрозорості. Для фарбування 1 кг. основи потрібно 5 гр. розведеного порошку. вартість &# 8212; 10 гр. приблизно 20 руб.

&# 8212; Міка косметична. Це перламутри спеціально для фарбування косметики (помади для губ, блиски для губ, тіні для повік, пудра, рум’яна), також можна використовувати для мила, шампунів, гелів для душу. Створює ефект сяйва і мерехтіння різних відтінків. Міка (Слюда &# 8212; мінеральний кремнезем) розчиняється ні у воді, ні в олії, вона просто рівномірно розподіляється в гелях, милі. У косметичних засобах міка грає роль не тільки барвника, а й впливає на текстуру, роблячи їх непрозорими і покращуючи відчуття на шкірі, маскуючи дрібні її дефекти. Чи не токсична. вартість &# 8212; 40-70 руб. за 5 гр. Чи не придатна для мила «з нуля». Чи не мігрує в милі.Барвники для мила натуральні харчові пігменти

&# 8212; Гліттер (блискітки). Не належать до розряду пігментів, але також активно використовуються в миловарінні. Бувають дуже різних кольорів, фактури, розмірів. Легко можна придбати в магазинах рукоділля, косметики, тобто не потрібно шукати спеціалізовані магазини миловаріння. У гарячої основі найчастіше осідають на дно форми, так що враховуйте цей нюанс. Використовують в основному в прозорій основі, так як в білій їх майже не видно. вартість &# 8212; 10 гр. близько 20-40 руб.Барвники для мила натуральні харчові пігменти

Ці, та багато інших видів барвників ви можете замовити на тому ж Аліекспрессе

Джерело: Барвники для мила — натуральні, харчові, пігменти

Також ви можете прочитати