Без рубрики

Барвники для тротуарної плитки ціна пропорції

08.01.2018

Барвники для тротуарної плитки: ціна, пропорції. Барвники для тротуарної плитки своїми руками

Який господар дачної ділянки або індивідуального житла не подумує зробити ландшафт неповторним і незабутнім? Домогтися цього можна не тільки створенням альпійських гірок та рокаріїв, облаштуванням альтанок, квітників і водойм. незвичайну "родзинку" на додаток до декорацій можуть внести садові доріжки, викладені з тротуарної плитки. Особливу оригінальність і ошатність може надати різнобарвна мозаїка і бордюри, а допоможуть в цьому барвники для тротуарної плитки.

Барвники для тротуарної плитки ціна пропорції

Що таке барвник для бетону

Барвник для бетону, по-іншому пігмент, являє собою особливий дрібнодисперсний порошок, який служить наповнювачем та має певні властивості завдяки хімічним складом. Ось основні з них:

 • не розчиняється у воді і розчинниках;
 • не піддається впливу оліфи, смоли і їм подібних агресивних середовищ;
 • термостійкий;
 • світлостійкий, але деякі штучні пігменти з плином часу знебарвлюються;
 • на нього не діє лужна цементна середовище;
 • не залежить від погодних умов;
 • не піддається впливу спеки і морозу.Барвники для тротуарної плитки ціна пропорції

Для фарбування використовують два способи:

 • Перший полягає в тому, що пігментні барвники для тротуарної плитки додаються в бетон ще на стадії замісу, це призводить до наскрізного фарбуванню матеріалу.
 • У другому випадку акрилова фарба наноситься на зовнішню поверхню вже виготовленої плитки.

Другий спосіб значно дешевше, але у нього є недолік: з плином часу під механічним впливом відбуватиметься знос, і відтінок поверхні буде спочатку бліднуть, а потім і зовсім зітреться. Його доведеться періодично оновлювати.

Які бувають пігменти

Залежно від походження барвники для тротуарної плитки підрозділяються на органічні і мінеральні. За способом отримання їх ділять на штучні (синтетичні), природні (натуральні) і металеві.

Мінеральні штучні пігменти отримують із застосуванням теплової обробки сировини і хімічних процесів, наприклад палені умбра і охра, солі заліза. Такі барвники відрізняє хороша красить здатність і стійкість до хімічних речовин і зміни температури.Барвники для тротуарної плитки ціна пропорції

Натуральні неорганічні барвники — це порошки, одержувані різними видами обробки з гірських мінералів і порід, наприклад, оксиди заліза (жовтий і червоний), кобальту, марганцю, хрому. Такі пігменти легкі у використанні і відрізняються низькою вартістю. За допомогою них отримують приглушені природні відтінки.

Металеві барвники виробляють зі сплавів кольорових металів і солей заліза.

Як домогтися чистоти кольору

Для отримання після забарвлення чистого кольору потрібно використовувати виключно білий цемент.

Коли в бетон вноситься барвник для тротуарної плитки, пропорції повинні строго дотримуватися. Пігменти, що володіють високою фарбувальною здатністю, вводяться в бетонний розчин в кількості 2-5% від маси речовини, що пов’язує. А барвники з невеликою такою характеристикою додаються в кількості до 8%.

Колір окрашиваемого бетону багато в чому залежить і від пропорцій води і цементу, і від того, скільки матеріалу береться для виготовлення бетону. Пов’язано це з тим, що коли склад починає укріпляти, надлишок вологи з нього випаровується, залишаючи в товщі дрібні пори. Вони розсіюють потрапляє на світло, і бетон виглядає світліше.

Фарби для самостійного фарбування

Виготовити барвник для тротуарної плитки своїми руками не вийде, але можна пофарбувати зверху вже укладені елементи доріжки самостійно.

Виробляти фарбування необхідно в суху безвітряну погоду, без опадів. Температура повітря при цьому повинна перевищувати + 10 ° С.Барвники для тротуарної плитки ціна пропорції

Для фарбування плиток беруть акрилові фарби. Вони діляться на кілька видів:

 • Алкідна. Фарба витримує хімічне і атмосферний вплив. Після нанесення практично не пахне.
 • Поліуретанова. Фарба високої в’язкості, підвищеної стійкості до хімії, атмосферних перепадів і ударам. Слід також враховувати, що такі фарби можуть злегка змінювати свій відтінок після висихання, а з плином часу вони вигорають.
 • Гумова. Фарба на водній основі, еластична, запобігає утворенню тріщин, стійка до води і зносу. Крім цього, вона низькотоксичні, добре зчіплюється з поверхнею, не ковзає.

Підготовка та завершення фарбування

Барвники для тротуарної плитки вимагають відповідального ставлення, тому підготовка та завершення фарбувальних робіт є чи не найважливішими процесами в усій справі.Барвники для тротуарної плитки ціна пропорції

Перш за все, потрібно ретельно очистити доріжку — від цього залежить міцність зчеплення фарби з бетоном і рівність пофарбованої поверхні. Ідеальним буде миття доріжки з миючим засобом. Після цього потрібно ретельно видалити його залишки. Також для усунення дрібних частинок з поверхні і між плитками знадобиться звичайний пилосос або жорстка щітка. Цей процес запорошений і трудомісткий, тому непогано буде проводити його в спеціальному одязі.

Фарбування готового бетону здійснюється в кілька шарів. Після нанесення першого поверхню необхідно добре просушити згідно з інструкцією до барвнику. При нанесенні другого і наступних шарів фарбу обов’язково перемішують і просушують між шарами.

Користуватися готовим покриттям можна буде тільки через кілька днів, так як воно має набратися необхідної міцності.

Фарбування поверхні бетонної доріжки

Процес фарбування можна розбити на наступні етапи:

 • Після очищення необхідно добре просушити поверхню.
 • Для фарбування дрібних елементів знадобиться щітка, а для фарбування великий поверхні знадобиться валик на довгій ручці.
 • Якщо одночасно буде проводитися фарбування декількома квітами, то знадобиться не одна ємність. У підготовлені судини наливаються барвники для тротуарної плитки потрібного кольору. Зазвичай це потрібно, якщо доріжка складається з дрібних елементів, і на неї наноситься заздалегідь продуманий малюнок або орнамент.
 • Приступають до фарбування. Це відповідальний процес, під час якого потрібна обережність і уважність. Фарба повинна наноситися рівномірним шаром, без напливів і плям, ретельно розподіляючи щіткою або валиком. Потрібно обов’язково стежити, щоб під час фарбування на поверхню не потрапляли частинки пилу, бруд, гілочки, листочки і інше. Також потрібно контролювати, щоб на пофарбованому шарі не утворювалися бульбашки.

Виготовлення кольорової плитки своїми силами

Сам процес виглядає так:

 1. Підготувати бетономішалку або ємність для розмішування розчину, зволожити внутрішні стінки.
 2. Розчинити в гарячій (75 ° С) воді пластифікатор, його потрібно приблизно 0,5% від сухої маси всього складу.
 3. Барвники для виготовлення тротуарної плитки не додаються в сухому вигляді. Неорганічний порошковий пігмент розводять водою до консистенції сметани і вистоюють протягом години. Після цього пігментну суспензію додають в бетон. Потрібно стежити за правильністю використання пропорцій, так як надлишок пігменту призведе до погіршення експлуатаційних характеристик бетону. Розчин рівномірно перемішати. Якщо залишаться грудочки і спливуть, то на поверхні утворюються раковини.
 4. Всі складові завантажити для перемішування, пластифікатор і барвник — в останню чергу. Розчин ретельно перемішується і щільно укладається в форму.
 5. Готові елементи просушити протягом декількох днів, періодично змочуючи.

Сьогодні кольорові бетонні вироби завойовують популярність, тому купити барвник для тротуарної плитки, ціна на який залежить від його виду, не складе великих труднощів.Барвники для тротуарної плитки ціна пропорції

Потрібно знати, що рідкі барвники стоять приблизно в три рази дешевше, ніж сухі порошкові пігменти.

Вартість барвника залежить від його виду, кольору і виробника: акрилові фарби можна придбати за ціною від 50 до 80 рублів за кілограм, а порошок неорганічного пігменту коштує від 7 до 15 рублів за кіло.

Крім пігментів для виготовлення садової доріжки потрібно купити пластикову форму, яка зробить доріжку привабливою і незвичайною. Якщо спеціальної форми немає, можна виготовити і звичайні цеглинки.

Джерело: Барвники для тротуарної плитки: ціна, пропорції

Також ви можете прочитати