Без рубрики

Чим тонувати дерево барвники пігменти і віск своїми руками як зробити самому

29.12.2017

Своїми руками — Як зробити самому

Як зробити щось самому, своїми руками — сайт домашнього майстра

Чим тонувати дерево &# 8211; барвники, пігменти і віск

Тонування дерева своїми руками — барвники і пігменти

Вам напевно доводилося, дивлячись на зразки-вифарбовування в магазині, шкодувати про те, що два сусідніх тони не підходять для вашого проекту, а проміжних відтінків немає. У таких випадках радимо почати експерименти з барвниками.

Додайте їх в свій набір засобів для обробки (тільки барвники або в поєднанні з пігментами), і ваші можливості удесятерила. Ці розчини застосовуються майже так само, як звичні морилки, які наносять пензлем, а потім перуть зайве, але вони виявляють малюнок і текстуру деревини принципово іншим способом.

Барвники і пігменти для дерева: в чому відмінність?

Готові склади, які можна знайти в продажу, як правило, є при-чиною пігментними морилками, а іноді містять суміш пігментів і барвників. Пігменти-тверді кольорові частинки тонкого помелу -смешівают з в’язкою речовиною, яке утримує їх на деревині. Вони осідають в поглибленнях, таких, як ризики-подряпини від наждачного паперу або деревні пори.

У відносно великих порах-сусідах (наприклад, червоного дуба) пігментів накопичується більше, і вони сильніше затемнюють текстуру деревини. При грубій шліфовці на деревині також затримується більше пігментних частинок, ніж на гладкій поверхні. Барвники, на відміну від пігментів, повністю розчиняються у відповідних рідинах.

Коли такий розчин вбирається в деревину, барвник також проникає вглиб, фарбуючи деревні волокна. При цьому зовнішній вигляд деревини змінюється не так, як при використанні пігментів, що особливо помітно на щільною деревині з дрібними порами, такий, як клен, де практично немає поглиблень, в яких могли б затримуватися частинки пігменту.

Красу малюнка такої деревини часто вдається виявити тільки за допомогою барвників. Щоб домогтися максимального ефекту, використовуйте переваги обох типів барвників.

Спочатку нанесіть барвник, який глибоко проникає в волокна, підкреслюючи малюнок деревини. Потім візьміть пігментну морилку, частинки якої осядуть в найдрібніших поглибленнях поверхні і виявлять текстуру. Рецепти складів для тонування дані в кінці статті.

Змішування і нанесення барвників

На відміну від пігментних морилок, які, як правило, продаються повністю готовими до застосування, барвники чаші випускаються у вигляді концентрату (порошок або рідина), який слід перед використанням змішати з розчинником (спиртом або водою). На щастя, це нескладно. Якщо вам раніше не доводилося працювати з барвниками, радимо почати з водорозчинних концентратів.

Водні розчини, на відміну від спиртових, сохнуть повільніше, і вам буде простіше вчасно впоратися з помилками. Вони проникають в деревину глибше інших, тому сильніше впливають на зміну кольору. Як правило, вони продаються розфасованими в невеликих кількостях, і з ними зручно працювати при складанні сумішей з точними пропорціями. Завжди надягайте захисну маску, щоб не вдихати шкідливу для здоров’я пил, і розбавляйте порошок, виконуючи вказівки на упаковці.

Як і будь-який інший засіб для обробки, фарбувальний склад слід спочатку випробувати на обрізаннях деревини, з якої виготовлені деталі вашого проекту. Перед нанесенням підготуйте поверхню.

Спочатку відшліфуйте наждачним папером № 220, потім, щоб не довелося видаляти ворс на вже пофарбованої деревині, підійміть його, протерши поверхню мокрою губкою або тканиною. Дочекайтеся, поки поверхня повністю висохне, і ще раз відшліфуйте її наждачним папером № 320.

Наносите розчин барвника пензлем, губкою або тканинним тампоном, набираючи достатню кількість рідини, щоб вона не встигала підсихати на кордоні мазків. Потім зітріть надлишки розчину м’якою тканиною. Якщо хочете отримати більш темний колір, дайте першому шару повністю висохнути,

Перш ніж нанести другий.

Колір вийшов дуже темним? Освітлити поверхню, протираючи се тканиною, змоченою у відповідному розчиннику. Краще, якщо деревина при цьому буде ще вологою, але, так як в розчині барвника немає в’яжучих речовин, ви можете зробити колір світліше навіть після того, як склад висохне повністю.

Як змішати барвник:

Відміряйте і підігрійте вказане в інструкції кількість дистильованої води, перед тим як всипати і розмішати порошок барвника.

Процідіть розчин в іншу банку через фільтр для кавоварки, закріплений гумкою, щоб видалити все не розчинені частинки порошку.

Чим тонувати дерево барвники пігменти і віск своїми руками як зробити самому

Вибирайте барвники для:

 • виявлення химерного малюнка свилеватой деревини, такої, як клен «пташине око» або березовий кап;
 • щільної деревини, такої, як клен, яка погано забарвлюється пігментними морилками;
 • вирівнювання кольору контрастних ділянок деревини, наприклад заболоні горіха або темних смуг тополі;
 • фарбування поверхонь в яскраві кольори, не властиві натуральній деревині;
 • тонування деревини, схильної до плямистості через різної щільності окремих ділянок, такий, як сосна; змішайте спиртовий розчин барвника з шелаком і наносите суміш розпиленням.

Вибирайте пігменти для:

 • посилення контрасту текстури крупнопористой деревини;
 • поверхонь, які будуть піддані опроміненню сонцем (частки пігменту забезпечать захист від ультрафіолету, яку не можуть дати барвники).

Використання барвників для дерева: поради

 • Рідкі концентрати зручніше, так як після розведення їх не потрібно проціджувати. Але вони коштують дорожче. Тому краще почати з менш дорогих порошків, а рідкі залишити для точного підбору кольору на остаточному етапі, щоб просто додавати їх піпеткою по краплі.
 • З одного пакетика порошку-концентрату зазвичай виходить близько 1 л готового розчину, якого вистачає надовго, і він може зберігатися майже нескінченно в щільно закритій банці. Просто струсіть вміст банки перед новим використанням.
 • Запишіть на банці марку барвника, його колір, номер партії і кількість розчинника, щоб ви могли приготувати точно такий же розчин, якщо буде потрібно.
 • Якщо ви побоюєтеся, що колір деревини буде дуже темним, просто отлейте трохи фарбувального розчину з банки в окрему ємність і розбавте відповідним розчинником, не забувши записати пропорцію. Набагато простіше нанести другий шар барвника на деревину, ніж намагатися рівномірно її освітлити.
 • Більшість барвників вицвітає під дією ультрафіолету. Якщо ваше виріб буде перебувати під прямими сонячними променями, вибирайте морилку на основі пігменту або суміші пігменту з барвником.

Нанесення воску на дерево

Завершивши виготовлення чергового проекту і завдавши обробку, не буде зайвим додати ще і шар воскової пасти для додаткового захисту і поліпшення зовнішнього вигляду виробу.

А якщо ви зробили декоративний предмет, що не будуть часто брати в руки, наприклад точену вазочку або рамку для фотографій, покрита воском деревина буде виглядати природно.

Більшість воскових паст складається з наступних компонентів.

Розріджувач (толуол або замінник скипидару), який надає пасті консистенцію, зручну для нанесення.

М’який віск (бджолиний віск або парафін), полегшує процес полірування.

Твердий віск (карнаубський), дозволяє отримати блискуче покриття. Перш ніж наносити воскову пасту, дайте оздоблювального покриття остаточно затвердіти протягом декількох днів, а потім нанесіть віск, як показано на фото вгорі. Працюйте в приміщенні з хорошою вентиляцією і надягайте гумові рукавички для захисту шкіри рук від розчинника. Шар пасти повинен бути дуже тонким &# 8211; однієї столової ложки достатньо, щоб покрити кришку великого обіднього столу. На рельєфних поверхнях располіруйте віск взуттєвої щіткою з натуральної щетини.

Якщо хочете, можете використовувати кольорову воскову пасту для тонування чистої деревини (ліве фото) або зміни відтінку готового виробу (праве фото). Підберіть пасту відповідного кольору, щоб приховати подряпини і тріщини старого покриття.

Термін служби воскових покриттів залежить від того, як ви використовуєте предмет. Кавового столика в їдальні зазвичай дістається більше, ніж стоїть в кутку столика-консолі. Потьмяніли поверхні неважко освіжити поліруванням.

А якщо блиск при цьому не відновлюється, нанесіть ще трохи пасти, яка розм’якшить стару воскову плівку. Видаліть надлишки пасти і заново відполіруйте поверхню.

Якщо коли-небудь буде потрібно оновити обробку, щоб повністю зняти віск, щоб він не погіршив адгезію нових шарів. Просто змочіть тканину уайт-спіритом і ретельно протирайте поверхню.

Нанесення воску на дерево (вгорі)

Покладіть грудочку воскової пасти на бавовняний клапоть, складіть куточки і скрутіть кінці, щоб вийшов тампон для нанесення воску. Розтирайте пасту круговими рухами, втираючи складу в пори деревини.

Коли нанесений шар стане тьмяним, відполіруйте його до блиску електродрилем з насадкою з м’якого фетру, встановивши невеликі обороти.

Чим тонувати дерево барвники пігменти і віск своїми руками як зробити самому

Тонування дерева воском (внизу)

За допомогою кольорових воскових паст можна додати деревині різні відтінки, частина з яких ви бачите на цих соснових зразках.

Два типу воскових складів, нанесених на горіхову деревину поверх лакового шару, виглядають по-різному. Зауважте, що пофарбований віск підсилює контраст текстурного малюнка.

Джерело: Чим тонувати дерево — барвники пігменти і віск, Своїми руками — Як зробити самому

Також ви можете прочитати