Без рубрики

Фарбований мдф для кухні фото відгуки

10.01.2018

Чи варто довіритися фарбовані МДФ на кухні?

Такі фасади деякі називають також і емальованими, оскільки для їх декоративного оздоблення використовують поліуретанову емаль. Однак ми знаємо, що суть не в назві, а в дійсно розкішному зовнішньому вигляді таких фасадів. Вони надають сучасності будь-якій кухні, а також прекрасно поєднуються з кухонним гарнітуром.

особливості матеріалу

Сама назва говорить про те, що фарбований МДФ є плитою з деревної тирси, покритим шаром фарби. Розглянемо докладніше, як виготовляють такі плити, які властивості вони при цьому набувають.

При порівнянні МДФ з ДСП (розшифровується як деревно-стружкові плити) потрібно відзначити, що МДФ робиться з тирси меншого розміру. Такі тирса скріплені між собою не епоксидними смолами, які шкідливі для навколишнього середовища і для здоров’я, а парафіном і лігніном. Тирса спресовані під високим тиском і при високій температурі.

Фарбований мдф для кухні фото відгуки

Кухня МДФ фарбований

Лігнін — речовина, що виділяється в процесі нагрівання деревини. Такий матеріал абсолютно екологічний і натуральний. Мало хто знає, що в перекладі з німецької мови Mittel Dichte Fazerplatte (MDF) розшифровується як плита середньої щільності. Російська абревіатура МДФ означає «дрібно-дісперстная фракція». Такі назви в рівній мірі точно відображають структуру даного матеріалу. В наші дні МДФ набирає все більшої популярності і обганяє за обсягами продажів інші дерев’янистих матеріалах. Причина тому — екологічність і податливість такого матеріалу до всіляких видів обробки. Фахівці встановили, що він перевершує натуральне дерево по механічним характеристикам, не кажучи вже про вологостійкість. Але справа в тому, що на території СНД виробництво МДФ ще толком не налагоджено, ціна висока і не всім доступна.

фарбовані МДФ

Виробляються фарбовані МДФ за простим принципом:

 1. плита ріжеться по заданих наперед розмірами;
 2. виробляється ошкурювання;
 3. грунтування; 4. повторне ошкурювання;
 4. нанесення декількох шарів фарби з повним просушуванням і шліфуванням кожного шару;
 5. нанесення лаку;
 6. заключна полірування.

Ви можете знайти фото кухонь з фасадами з цього матеріалу, де можна побачити, що вони бувають не тільки гладкими.

Варто пам’ятати про високий ступінь пластичності МДФ, він легко обробляється.

Вихідна плита може мати і опуклу форму, а також увігнуту. Можна також зробити фрезерування, тиснення, закруглити краю.

Коли відбувається фарбування, поліуретанова емаль рівномірно заповнює всі поглиблення, бортики, створюючи тим самим суцільними і декоративне покриття.

Трохи про декор кухонних фасадів

Фарбовані кухні МДФ мають чималу ціну, але вони коштують таких грошей. Відмінність полягає не тільки в якості та екологічності, а й в неймовірній різноманітності відтінків. Цим відтінкам можна при бажанні надавати різні спецефекти. Якщо говорити про кольорову гаму, то домогосподарка може вибрати будь-який відтінок з каталогу RAL. Таким чином, є можливість зробити кухню в одному кольорі, а можна підібрати відтінки для навісних шаф, які будуть між собою поєднуватися.

Що стосується глибини і насиченості кольору, а також і стійкості фасадів до механічних пошкоджень, то це безпосередньо залежить від кількості шарів так званого фінішного лаку. Спецефекти, які можливі при оформленні, не можуть не вражати уяву. Розглянемо деякі з них.

 1. Покриття «Хамелеон» Кухня з фарбованого МДФ може змінювати відтінки при зміні кута зору або освітлення. Ви можете уявити собі здивування гостей, які побачать таку танцюючі колірну гамму на вашій кухні! (Див. Фото в інтернеті). Про такому покритті на інтернет-ресурсах найбільше позитивних відгуків.
 2. Кракле. Таке покриття дає ефект зістареної. Респектабельність класичної кухні тепер може бути забезпечена сучасними матеріалами (див. Фото та відгуки на інтернеті).
 3. Перламутр, перли. Таке покриття має на собі ще один шар з певними оптичними властивостями. Такий шар дозволяє поверхні переливатися або мерехтіти на світлі (див. Фото).
 4. Металік. Під час фарбування використовують емаль, в яку попередньо додали спеціальні речовини, що додають поверхні характерний металевий блиск.

Можна обійтися і без спецефектів, вибираючи просте матове або глянсове покриття. Часто виробники можуть запропонувати клієнтам таке оформлення, як трафаретний малюнок (див. Фото).

Плюси і мінуси фарбованих МДФ

Фарбований мдф для кухні фото відгуки

Найбільшим достоїнством фарбованого МДФ є величезний вибір кольорів

Відразу хотілося б особливо відзначити, що плюси і мінуси фарбованих МДФ безпосередньо залежать від якості фасадів.

Визначити якість ви можете самостійно, розглянувши зразки перед покупкою матеріалу. Для цього піднесіть зразок до очей так, щоб він знаходився між джерелом світла і вами, а торець — на рівні очей. Якщо освітлення буде хорошим, дефекти відразу буде видно. Такими дефектами можуть бути шорсткості (фахівці називають її шагрень), бульбашки, кратери, проколи і ін. Але поверхня повинна бути гладкою, нагадуючи скло, дефекти можливі в ідеалі в невеликій кількості і то тільки на торцях. Якщо дефекти чітко помітні на лицьовій стороні фасаду, негайно відмовтеся від замовлення у цієї фірми! Ми віримо, що така проста інструкція допоможе вам у виборі дійсно якісного матеріалу. Також хотілося б особливо відзначити, що механічний спосіб забарвлення є найякіснішим з усіх. За допомогою торців його можна відрізнити від ручного способу забарвлення. На них чітко видно прямі лінії лаку замість краплеподібних патьоків.

Зручний каталог допоможе вам у виборі потрібного вам кольору або декору. Також в процесі експлуатації ви спокійно зможете видаляти дрібні дефекти. Також сам матеріал не містить в собі шкідливих речовин і не виділяє їх в повітря навіть при високій температурі. Такий матеріал стійкий до мікроорганізмів, грибків, цвілі, миючих засобів та ін.

За фарбованим МДФ легко доглядати. Гладка поверхня легко миється, не вбираючи при цьому запахи і барвники. Але фарбований МДФ має також свої мінуси. Фарбовані поверхні нестійкі до механічних пошкоджень. При необережному поводженні можна роздряпати емаль або зовсім відколоти шматок. Після цього, на жаль, заміні підлягає весь фасад, оскільки ремонт в даному випадку неможливий. Під дією сонячних променів також може статися вигорання фарби. Крім того, ціна на такий матеріал чимала.

Що краще: фарбований МДФ або МДФ пластик?

Це питання будуть задавати до тих пір, поки технологія виробництва знаходиться не на висоті. Обидва варіанти мають приблизно однакові достоїнства, перераховані нижче:

 1. зносостійкість;
 2. надійність;
 3. вологостійкість;
 4. жаростійкість;
 5. стійкість до механічних пошкоджень.

Раніше домогосподарка могла переживати з приводу подряпин на фарбованих МДФ, але сьогодні ця проблема давно вже вирішена.

Так який же матеріал все-таки вибрати?

Справа в тому, що вибір домогосподарки заснований не тільки на певних естетичних аспектах, а й на функціональності кухні. Це особливо вірно, якщо кухня є зоною підвищеної вологості. Якість матеріалів і проект кухні — два найважливіших параметра, які стоять на першому місці. Стандарти виробництва диктують сьогодні вибір матеріалів. Плита МДФ абсолютно безпечна екологічно в обох випадках. Елементи фасадів покривають або декількома шарами фарби з подальшою ґрунтовкою, або пластиком. Торці при цьому закриті профілем, що прекрасно захищає матеріал від механічних пошкоджень. Тепер якість матеріалу, а, відповідно, і гарнітура всій кухні, на вищому рівні, і можна спокійно подумати про кольорову гаму.

І тут у вас, швидше за все, знову виникне питання: так все-таки пластик або фарба? Для початку визначимося з палітрою. Це найважливіший нюанс, тому що забарвлення для цих двох варіантів принципово різні, як і елементи декору. Далі вибір за домогосподаркою. Як то кажуть, на смак і колір товариша немає.

Зверніться до фахівців-дизайнерам, які обов’язково допоможуть вам зробити мудрий і обдуманий вибір колірної гами.

А якщо говорити про якість виготовлення і збірки, то і у випадку з пластиком, і у випадку з фарбою існує ймовірність напоротися на шахраїв. Вибираючи фірму-виробника матеріалів, обов’язково зверніть свою увагу на відгуки людей, які давно користуються цими матеріалами, і їх якість перевірена часом.

Ви, можливо, вже помітили, що кухні з фарбованим МДФ мають значно більше переваг. При продуманому плануванні і обережною експлуатації недоліки матеріалу можуть взагалі ніколи не проявитися. Ну а меблі буде служити вам не один десяток років, постійно піднімаючи вам настрій і радуючи око!

Джерело: Фарбований МДФ для кухні: фото, відгуки

Також ви можете прочитати