Без рубрики

Харчова добавка Е110

18.12.2017
Харчова добавка Е110

Е110 (Помаранчевий жовтий S)

Харчова добавка Е110 — це барвник, який добре розчиняється в воді. Видобувається штучно в лабораторних умовах. «Жовтий захід» — це сульфовані варіант добавки Судан I, що є дуже небезпечною для здоров’я людини. Судан I може бути присутнім в ньому в незначних кількостях. Барвник має насичений жовтий колір, близький до помаранчевого.

застосування

Барвник Е110 ефективно застосовують для фарбування харчових продуктів, які піддаються термічній обробці і ферментації. Так, «сонячний захід» широко використовується для відновлення кольору, втраченого в процесі приготування, помаранчевим кабачкам, сирного соусу, лимонного сиру, рибних консервах, східним прянощів, сухарів і супів швидкого приготування. Харчова добавка зустрічається в складі кондитерських виробів: мармелад, джем, глазурі і морозиві. Барвник Е110 додається у фруктові желе, шоколадні напої, марципанові маси, міцні і прохолодні напої. У поєднанні з харчовою добавкою Е123 дає коричневий колір, який необхідний для додання кольору карамелі і шоколаду.

Харчова добавка Е110 викликає алергічні реакції переважно у людей, організм яких не переносить аспірин. У здорових людей барвник викликає побічні ефекти у вигляді закладеності носа, нежитю, кропив’янки, нудоти, опухання нирок. Е110 викликає ушкодження в хромосомах. Барвник може стати причиною болів в животі, блювання, нетравлення шлунка і неприйняття їжі організмом.

При вживанні в їжу барвників в дитячому віці спостерігається гіперактивну поведінку. У дітей втрачається концентрація уваги. Незважаючи на це, харчова добавка є дозволеною в Росії і в Україні.

Барвник «сонячний захід», барвник «жовтий захід», Помаранчевий жовтий S.

Довідники

© 2013 Медичний портал Zdorovye24.ru. Всі матеріали захищені авторським правом. Копіювання будь-якого контенту без розміщення активного гіперпосилання на першоджерело заборонено! Інформація несе рекомендаційний характер, перед застосуванням рекомендуємо звернутися до лікаря.

Джерело: Харчова добавка Е110

Харчова добавка Е110

Також ви можете прочитати