Без рубрики

Харчовий барвник e163 (антоціани) харчові добавки

13.12.2017
Харчовий барвник e163 (антоціани) харчові добавки

Харчовий барвник E163 (Антоціани)

Назва: Антоціани, Е163

Інші назви: Е163, Е163, Анг: E163, E163, Anthocyanins

Група: Харчова добавка

Вид: Харчові барвники

Вплив на організм: безпечна

Дозволена в країнах: Росія, Україна, ЄС

Харчові добавки антоціани Е163 (енокрасітель, anthocyanins, grape skin extract, enociania, enocianina, eno, anthocyane, enocyanine) стоять в категорії барвників природного походження. Їх отримують з рослинної сировини. В основному антоціани містяться в вишнях, чорниці, смородині, чорноплідної горобини, журавлині, полуниці, шипшині, червоному винограді, чорної бузини, червоно капусті. Проводять їх з вичавок перерахованих рослин шляхом екстракції сульфітованої або підкисленою водою, етанолом, метанолом або діоксидом вуглецю. У антоціанів можуть бути присутніми домішки — цукор, таніни, мінеральні речовини і компоненти сировини.

За зовнішнім виглядом барвники Е163 можуть бути рідкими, порошкоподібними і пастоподібних, що володіють легким специфічним запахом. Інтенсивність їх забарвлення залежить від рівня кислотно-лужного середовища і може коливатися від червоної до блакитний і навіть зеленою.

Е163 легко розчиняються у воді, практично не розчиняються в спирті.

Чи не представляють небезпеки для життя і здоров’я людини, дозволені до використання в харчовій промисловості у всіх країнах світу.

В першу чергу в харчовій індустрії використовується Е163, отриманий шляхом екстракції з шкірки червоного і темного винограду, чорної бузини, чорної смородини, шток-троянди, ожини, чорниці, вишні. Барвник застосовують для додання забарвлення кондитерських виробів, продуктів з перероблених фруктів, безалкогольних напоїв, вина, майонезів, соусів, деяких сортів твердого сиру. Через залежність кольору антоціанів від кислотності середовища, їх не використовують для забарвлення молочних і кисломолочних продуктів в червоний колір, барвник в цьому середовищі стає синім.

Крім харчової продукції, Е-163 використовують в фарбуванні косметичних препаратів і фармацевтичної продукції, зокрема при виробництві вітамінів.

Максимальна допустима доза вживання антоціанів людиною на добу дорівнює 2,5 мг на 1 кілограм маси тіла. Крім того, що барвники Е163 є нешкідливими і безпечними для споживачів, їх вважають корисним доповненням до добового раціону. Є думка, що Е163 грає роль захисного фактора для організму. Дослідження показали, що застосування антоціанів призводить до позитивної динаміки лікування деяких хвороб органів травлення, а так же попереджають розвиток раку стравоходу і товстої кишки. Особливо корисними вважаються ягоди малини, оскільки багаті антоцианами.

Схожі статті

Якщо у вас маленький екран мобільного пристрою, то повна версія не рекомендується.

Копіювання будь-текстової інформації ЗАБОРОНЕНО.

Джерело: Харчовий барвник E163 (Антоціани) — Харчові добавки

Також ви можете прочитати