Без рубрики

Як регулярне вживання жувальної гумки впливає на кишечник

20.12.2017

Як регулярне вживання жувальної гумки впливає на кишечник

Як регулярне вживання жувальної гумки впливає на кишечник

Діоксид титану (E171, титанові білила) — харчова добавка, яку використовують в якості барвника для жувальної гумки, цукерок, хлібобулочних виробів та інших популярних продуктів харчування. Нове дослідження фахівців Бінгемтонского університету показало, що його регулярне вживання заважає клітинам тонкого кишечника засвоювати живильні речовини і якісно виконувати функції імунологічного захисту.

Вчені піддали культуру клітин тонкого кишечника чотиригодинному впливу наночастинок діоксиду титану, імітуючи одноразовий прийом пофарбованої їжі і її регулярне вживання (три рази протягом п’яти днів).

Одноразова експозиція не зробила великого впливу на клітини кишечника, але хронічний вплив діоксиду титану зменшило кількість абсорбтивной виступів на їх поверхні. Це пов’язано з ослабленням кишкового бар’єру, уповільненням метаболізму і погіршенням всмоктування деяких поживних речовин — заліза, цинку і жирних кислот.

Регулярне вживання наночастинок діоксиду титану пов’язано з ослабленням кишкового бар’єру, уповільненням метаболізму і погіршенням всмоктування заліза, цинку і жирних кислот.

— Оксид титану — популярна харчова добавка, люди їдять його багато і довго. Не хвилюйтеся, він вас не вб’є. Але про деякі його ефекти знати все ж не завадить, — каже Гретхен Малер, співавтор статті, опублікованій в журналі NanoImpact. — Наночастки титанових білил змінюють функції тонкого кишечника. Щоб зменшити їх вплив, потрібно уникати оброблених харчових продуктів, особливо — жуйок і цукерок.

Як регулярне вживання жувальної гумки впливає на кишечник

Діоксид титану вважається безпечним барвником, а його потрапляння всередину нашого організму практично неминуче. Інертний нерозчинний матеріал зазвичай використовується у виробництві фарб, паперу, пластмас, мила і косметики. Він також є активним інгредієнтом в мінеральній основі сонцезахисних кремів і блокує ультрафіолетове світло.

У травну систему титанові білила потрапляють через зубні пасти, цукрову пудру, знежирене молоко, цукерки і жувальну гумку. Вчені з Університету штату Арізона в 2012 році протестували 89 популярних харчових продуктів і виявили, що всі вони містять діоксид титану.

Вам буде цікаво:

Інструкції до ліків

Коментарі

Увійти за допомогою:

Увійти за допомогою:

Інформація, опублікована на сайті, призначена тільки для ознайомлення. Описані методи діагностики, лікування, рецепти народної медицини і т.д. самостійно використовувати не рекомендується. Обов’язково проконсультуйтеся з фахівцем, щоб не завдати шкоди своєму здоров’ю!

Джерело: Як регулярне вживання жувальної гумки впливає на кишечник

Також ви можете прочитати