Без рубрики

Пігментні мікроорганізми мікроорганізми і мікробіологія

26.12.2017

пігментні мікроорганізми

Пігментні мікроорганізми мікроорганізми і мікробіологія

Здатність утворювати пігмент притаманна багатьом видам мікроорганізмів. Як вже раніше згадувалося, ціанобактерії, деякі види архей, а також чорні та пурпурові бактерії мають пігменти хлорофілу або бактериородопсина, за допомогою яких вони вловлюють енергію Сонця.

Різні види інших бактерій утворюють пігменти жовтого, оранжевого, червоного, синього або чорного кольору. Забарвлення колонії може бути пов’язана як з пігментацією самих клітин, так і з виділенням забарвлених речовин в живильне середовище.

Інтенсивність утворення пігментів залежить від складу живильного середовища і умов культивування мікроорганізмів. Якщо пігмент не розчинний у воді, забарвлюється тільки оультуральний наліт; якщо ж він водорастворим, забарвлюється і поживна средa.

Хімічна природа пігментів різноманітна: каротиноїди відносяться до ненасичених вуглеводнів, антоціани і меланіни — до ароматичних сполук. Біологічна роль цих пігментів полягає, по-перше, в тому, що вони захищають бактерії від згубної дії сонячних променів, тому в повітрі так багато пігментних бактерій; а по-друге, пігменти беруть участь в обміні речовин цих бактерій.

Міжнародна класифікація хвороб МКБ-10 представлена ​​в мережі Інтернет на сайті medicalib.ru. Тут можна дізнатися коди діагнозів практично всіх видів хвороб.

Чи не знайшли потрібну інформацію? Не біда! Скористайтеся пошуком на сайті в верхньому правому куті.

Джерело: Пігментні мікроорганізми, мікроорганізми і мікробіологія

Також ви можете прочитати