Без рубрики

Презентація по хімії барвники

10.01.2018

Презентація по хімії "барвники"

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Опис презентації по окремим слайдів:

Барвники: натуральні або штучні? Виконав: Учитель хімії МОУ СЗШ №4 м Буденновск Муравицкая Е.С.

ВСТУП Мета роботи: Визначити переваги і недоліки способів фарбування тканин натуральними і штучними (аніліновими) барвниками. Завдання: 1. За літературними джерелами з’ясувати способи фарбування тканин натуральними і штучними барвниками. 2. Отримати деякі барвники рослинного походження та пофарбувати ними тканини. 3. Пофарбувати тканини аніліновими барвниками. 4. Порівняти натуральні і штучні барвники на широту колірної гами, стійкість до вицвітання і пранні. Гіпотеза: Натуральні барвники більш стійкі до зовнішніх впливів, але використовуються рідко, тому що мають більш вузькою кольоровою гамою в порівнянні з штучними барвниками.

Методики фарбування тканин Штучними барвниками: Виріб (або тканину) замочити в теплій воді, злегка віджати, ретельно розправити і опустити в фарбувальний розчин. Щоб забарвлення вийшла рівною, під час фарбування потрібно перевертати виріб якомога частіше. Фарбування виконувати згідно з інструкцією на упаковці барвника. Дати матеріалу охолонути в розчині. Пофарбоване виріб прополоскати в теплій воді, змінюючи її до тих пір, поки вона не стане чистою. Потім промити виріб у холодній воді. Промите виріб віджати і висушити. Пофарбовані тканини і вироби не рекомендується вішати у опалювальних приладів і на сонці.

Методики фарбування тканин натуральними барвниками: Попередньо подрібнену рослинну сировину виварити протягом 1 години, вода повинна повністю покривати рослинний матеріал. Википає воду потрібно періодично доливати. Рослинний відвар процідити. Кип’ятити тканину у відварі протягом 15 — 20 хвилин. Вийнявши забарвлену тканину з розчину, залишити її для просушування на добу на світлі. Для додання більш яскравих відтінків пофарбованої тканини були використані алюмокалієві галун.

Реалізація проекту Для фарбування ми взяли невеликі шматочки білої бавовняної тканини по три штуки на кожен досвід і з аніліновими, і з рослинними барвниками. Рослинна сировина ми купили в аптеці, а анілінові барвники — в магазині. Після фарбування по одному зразку кожного кольору залишили в якості контрольного досвіду, поклавши їх в темне прохолодне місце. Ще по одному зразку тканини піддали багаторазового (5 разів) пранні в пральній машині при 40 градусах з використанням прального порошку. Решта пофарбовані зразки поклали на світлі (на підвіконня) на 2 тижні.

Результати контрольний досвід зразки тканини після витримки на світлі зразки тканини після 5 прань

контрольний досвід зразки тканини після витримки на світлі зразки тканини після 5 прань

«ВЕСЕЛКА» ІЗ аніліновими барвниками «ВЕСЕЛКА» ПРИРОДНИХ КВІТІВ

Висновки Штучні фарбники можна купити в магазинах, вони дають більш насичені кольори, легко змішуються між собою, досить стійкі до прання і впливу світла. Барвники для забарвлення можуть бути легко отримані і з доступного природного рослинної сировини. Можливе застосування коренів, кори, квітів, плодів, листя і стебел різних рослин. Посилення кольору природного барвника досягається попередньою обробкою тканини розчином алюмокалієвих квасцов. Тканини, пофарбовані природними барвниками, стійкі до дії світла, але нестійкі до прання з використанням прального порошку Таким чином, наша гіпотеза підтвердилася в повному обсязі.

Висновок На основі нашого дослідження можна зробити висновок, що природні барвники не в усьому поступаються штучним і можуть бути використані для фарбування різних тканин і виробів з них. Ми визначили фарбувальні властивості лише деяких рослин і деяких штучних барвників, тому дане дослідження не можна вважати закінченим. Його можна продовжити, взявши для проведення дослідів іншу групу хімічних барвників, речовин для протрави тканин і інші рослини.

Інформаційні ресурси Губанов І.А., Кисельова К.В., Новіков В.С. Дикорослі корисні рослини. — 2-е изд., Перераб. і доп .. — М .: Изд-во МГУ, 1993. — 300с .: іл. http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%BD%D0%B8%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%8B%D0 % B5_% D0% BA% D1% 80% D0% B0% D1% 81% D0% B8% D1% 82% D0% B5% D0% BB% D0% B8 http://www.wikiznanie.ru/ru- wz / index.php /% D0% 92% D1% 8B% D1% 86% D0% B2% D0% B5% D1% 82% D0% B0% D0% BD% D0% B8% D0% B5_% D0% BA % D1% 80% D0% B0% D1% 81% D0% BE% D0% BA_% D1% 82% D0% BA% D0% B0% D0% BD% D0% B5% D0% B9 http: // omsk. tiu.ru/p3887721-anilinovyj-krasitel-dlya.html http://www.bibliotekar.ru/spravochnik-132-proizvodstvo/225.htm http://www.o-detstve.ru/forchildren/research-project/ 4670.html http://www.simvolika.org/article_002.htm http://nsportal.ru/ap/nauchno-tekhnicheskoe-tvorchestvo/library/okraska-khlopchatobumazhnoi-tkani-prirodnymi-krasitelya

ДЯКУЮ ЗА УВАГУ!

Тільки до кінця зими! Знижка 60% для педагогів на ДИПЛОМИ від Столичного навчального центру!

Курси професійної перепідготовки і підвищення кваліфікації від 1 400 руб.

Для вибору курсу скористайтеся зручним пошуком на сайті KURSY.ORG

Ви отримаєте офіційний Диплом або Посвідчення встановленого зразка відповідно до вимог держави (Освітня Ліцензія № 038767 видана ТОВ "Столичний навчальний центр" Департаментом освіти міста МОСКВИ).

Презентація по хімії барвники

Московські документи для атестації: KURSY.ORG

  • 404
  • 21.08.2016

Свідоцтво про публікації цього матеріалу автор може завантажити в розділі «Досягнення» свого сайту.

Презентація по хімії барвники

Ви перший можете залишити свій коментар

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Презентація по хімії барвники

Всі матеріали, розміщені на сайті, створені авторами сайту або розміщені користувачами сайту і представлені на сайті виключно для ознайомлення. Авторські права на матеріали належать їхнім законним авторам. Часткове або повне копіювання матеріалів сайту без письмового дозволу адміністрації сайту заборонено! Думка редакції може не співпадати з точкою зору авторів.

Відповідальність за вирішення будь-яких спірних моментів, що стосуються самих матеріалів і їх змісту, беруть на себе користувачі, які розмістили матеріал на сайті. Однак редакція сайту готова надати всіляку підтримку у вирішенні будь-яких питань пов’язаних з роботою і змістом сайту. Якщо Ви помітили, що на даному сайті незаконно використовуються матеріали, повідомте про це адміністрацію сайту через форму зворотного зв’язку.

Джерело: Презентація по хімії — Барвники

Також ви можете прочитати