Без рубрики

Шкода «харчових» добавок 2

18.12.2017
Шкода «харчових» добавок 2

Шкода «харчових» добавок. Частина перша: барвники. Е102 — Тартразин

Отримання тартразин: 4-Амінобензолсульфоновую кислоту (сульфаниловую кислоту) диазотируют і поєднують з 1- (4-сульфофеніл) -5-пірозолона-3-карбонової кислотою. Офіційні домішки: хлорид натрію, сульфат натрію, крім них там ще багато різного.

Барвник Е102 видобувається з відходів виробництва — кам’яновугільного дьогтю. Своє широке поширення тартразин отримав завдяки своїй низькій вартості. Добавка Е102 — один з найдешевших синтетичних барвників. Барвник Е102 використовується в харчовій промисловості для надання виробам жовтого забарвлення. Часто змішується з іншими барвниками для надання продуктам певного кольору і відтінку.

Є зведення, що тартразин в недавньому минулому був заборонений для використання в багатьох європейських державах, але під тиском Європейського союзу заборона на використання барвника Е102 і ряду інших харчових добавок був знятий директивою ЄС 94/36 / EC. Мабуть, якимось великим корпораціям дуже вигідний тартразин.

Наводиться інформація, що Добовий доза Е102: до 7,5 мг / кг ваги тіла. Хоча виникає питання, як можна нормувати таку отруту?

Є інформація, що в більшості країн використання харчової добавки Е-102 в харчових продуктах унормовано, і зазвичай становить 100-150 мг барвника на кілограм готового виробу. Питання той же, що і раніше.

Присутня інформація, що в Кодексі Аліментаріус тартразин (Е102) дозволений в якості барвника в 10 стандартах на харчові продукти: консервовані груші, зрілий горошок, яблучний сік, джеми, варення, желе в кількості до 200 мг / кг; консервований зелений горошок, зелені боби, цитрусові мармелад до 100 мг / кг; солоні огірки до 300 мг / кг; консервовані креветки до 30 мг / кг; ароматизовані йогурти та інші кисломолочні продукти після ферментації до 18 мг / кг. У РФ тартразин дозволений в великий спектр продукції. Коротко можна зазначити, що є інформація, що тартразин в якості барвника дозволений і може застосовуватися в безалкогольні напої ароматизовані, кондитерські вироби з цукру, здобні хлібобулочні та борошняні кондитерські вироби, макаронні вироби, морозиво, фруктовий лід, десерти, включаючи молочні продукти ароматизовані, харчові суміші дієтичні повнораціонні, супи, в фрукти і овочі глазуровані, фрукти (пофарбовані) консервовані, закуски сухі на основі картоплі, зернових або крохмалю, зі спеціями екструдований Перші або підірвані пряні, алкогольні напої, ароматизовані вина і напої на їх основі, плодові вина (тихі і шипучі), сидр, рибу «під лосося», рибний фарш сурімі, в сири плавлені ароматизовані, пасти — рибну і з ракоподібних, рибу копчену , в гіркі содові напої, гірке вино, в гірчицю, ікру рибну. І в іншу продукцію. Перераховано не всі.

Застосовується в інших областях: у ЄС і США дозволений і застосовується для фарбування всіх лікарських засобів; в РФ заборонений при реєстрації і виробництві лікарських засобів (Наказ МОЗ РФ № 80 від 19.03.98); використовується також для фарбування шампунів, пен для ванн і душа, рідкого мила, засобів для миття посуду, рідких миючих засобів, як текстильного барвника для вовни і шовку.

В інформації Центру незалежної екологічної експертизи «КЕДР» добавка Е102 позначена літерою «О», що означає, що дана харчова добавка є небезпечної.

Є інформація, що тартразин, широко використовуваний в харчовій і фармакологічній промисловості барвник, викликає істотну деструкцію цистеїну і цистину. Вперше кропив’янка, пов’язана з тартразином, була описана в 1957 р Передбачувана частота уртикарних реакцій на тартразин становить 5-10% загального числа хворих кропив’янкою. описано синдром Меркельсона-Розенталя: поєднання макрохейліта, складчастого мови і параліч лицьового нерва який активується тартразином і / або бензоатом натрію. (Можливо, що мався на увазі набряк Ківнке).

Є інформація, що Е102 може призводити до виникнення злоякісних пухлин.

Є інфорацію, що тартразин може викликати напади астми, алергічні реакції.

Висновки. Чітко видно, що представляє собою дана «харчова» добавка.

Джерело: Шкода «харчових» добавок

Також ви можете прочитати