Без рубрики

Шкода «харчових» добавок 7

19.12.2017

Шкода «харчових» добавок. Частина перша: барвники. E171 — Діоксид титану

Синоніми: Двоокис титану; англ. titanium dioxide, CI pigment white 6; ньому. Titandioxid; фр. bioxyde de titane.

Отримання: виділяють з тітансодержащіх руд (рутилу, ільменіту і ін.) Домішки зазначені в друкованому джерелі, який дуже толерантно ставиться до «харчовим» добавкам: оксид алюмінію, діоксид кремнію. Це токсичні домішки. Про це нижче.

РФ діоксид титану (Е171) дозволений в якості барвника в усі харчові продукти за винятком тих, підфарбовування яких не допускається відповідно до разд.З СанПіН 2.3.2.1293-03 згідно ТІ в кількості згідно ТІ (п. 3.11.3 СанПіН 2.3.2.1293 -03).

Діоксид титану використовується для фарбування драже, жувальної гумки, порошкоподібних продуктів, декорування кондитерських виробів в дозуванні близько 0,1 г / кг. Є інформація, що діоксид титану використовується при виробництві сухого молока, швидких сніданків.

Інші області застосування: в ЄС і США дозволений і використовується для фарбування лікарських засобів і косметичних препаратів, в РФ дозволений для приготування таблеток і капсул (Додаток до наказу МОЗ РФ № 80 від 19.03.98). Використовується також в якості білого пігменту в живописі, пігменту і наповнювача у виробництві гум, пластмас, паперу та лакофарбових матеріалів.

В інформації Центру незалежної екологічної експертизи «КЕДР» добавка Е171 позначена буквою «П», що означає, що дана харчова добавка є підозрілої.

Є інформація, що дана добавка може викликати захворювання печінки і нирок.

Є інформація, що пил діоксиду титану є канцерогенної, що доведено експериментами над щурами, при вдиханні порошку Е171 збільшується ймовірність ракових захворювань.

Добавка містить в собі оксид алюмінію. Оксид алюмінію, накопичуючись в організмі, може послужити причиною старечого недоумства, підвищеної збудливості, різних неврологічних змін. У дітей, викликає порушення моторних реакцій, анемію, головні болі, захворювання нирок, печінки, коліти. Токсичність оксиду алюмінію проявляється у впливі на обмін речовин, особливо, мінеральний, на функції нервової системи, в здатності діяти безпосередньо на клітини — їх розмноження і зростання. Надлишок солей алюмінію знижує затримку кальцію в організмі, зменшує адсорбцію фосфору, одночасно збільшуючи вміст алюмінію в кістках, печінці, сім’яниках, мозку і паращитовидної залозі. До найважливіших клінічними проявами нейротоксического дії відносять порушення рухової активності, судоми, зниження і втрату пам’яті, психопатичні реакції.

Діоксид кремнію також є токсичною речовиною. Також дана речовина є добавкою Е551.

Висновок: дана добавка токсична для організму людини і здатна викликати різні захворювання.

Джерело: Шкода «харчових» добавок

Також ви можете прочитати