Без рубрики

Шкода жувальної гумки

20.12.2017

Сайт про Шкоду

Шкода жувальної гумки

" Так жити взагалі шкідливо ", Нерідко цю фразу повторюють люди, які дізналися що, то до чого вони звикли в житті завдає шкоди їх здоров’ю, будь то поїздки в транспорті, кави вранці, чіпси перед телевізором, вода з під крана, просиджування перед монітором, довгі розмови по мобільному телефону , сигарета натщесерце і багато інших дій над якими ніхто не замислюється, а просто робить день у день, оскільки обійтися без них в повсякденному житті просто неможливо. але " шкода " має особливість накопичуватися і надалі ми розплачуємося своїм здоров’ям.

Це сайт на тему шкоди здоров’ю, і за все, що може його заподіяти в більшій чи меншій мірі

Шкода жувальної гумки

Шкода жувальної гумки

Напевно, жувальна гумка, в простолюдді просто жуйка, знайома всім з дитинства, купа різних смаків, ароматів, форм і кольорів, всі діти люблять жувати ці гумові солодощі, до речі кажучи, солодкістю вони зазвичай бувають всього пару хвилин після початку процесу жування, після чого солодкість пропадає, і жувальна гумка перетворюється в несмачну тягучу масу. На перший погляд може здатися, що ніякого шкоди жуйка нанести не може, якщо її не ковтати, пожував і виплюнув, однак, цей маленький шматочок гуми може бути дуже підступний і здатний стати причиною ряду неприємностей для нашого здоров’я.

Сьогодні жуйка, в основному, позиціонується, як ефективний засіб по профілактиці карієсу, нерідко, в рекламі жувальних гумок можна почути, що якщо жувати її регулярно після їжі то вона очищає зуби від бактерій, і нормалізує кислотно лужний баланс в роті, проте ні в одному ролику не згадується про те, що жувати її варто не більше 10 хвилин, після чого вона не тільки втрачає свої смакові якості, а й починає негативно впливати на стан зубної емалі. Жувальна гумка просто-напросто здирає її з зубів, тим самим, відкриваючи вільний шлях, для бактерій, які проникаючи під емаль, починають провокувати той самий карієс, від якого і повинна захищати жувальна гумка. Крім того, варто пам’ятати про те, що більшість бактерій накопичується на бічних стінках зубів і між зубами, а в таких, важко доступних, місцях жуйка абсолютно безсила, набагато ефективніше буде використовувати зубну нитку. Крім емалі, шкоду жуйки дуже негативно впливає на зубні пломби, особливо при інтенсивних жувальних рухах, пломби досить швидко руйнуються, ламаються або випадають, а так само втрачають свою герметичність і нерідко під пломбами починається руйнування зубів, крім того лікування зубів послуга сьогодні дуже дорога, не дивлячись на те, що їх лікувати вже не так страшно, як скажімо, пару десятків років назад, але перспектива віддати кругленьку суму за маленьку пломбу мало кого може порадувати.

Шкода жувальної гумки для травної системи, мабуть навіть небезпечніше ніж для зубів, по крайней мере зуби знаходяться на увазі і виявити і усунути проблему в них набагато легше ніж в шлунку. Багато людей жують жуйку дуже довго, не 5-10 хвилин, а іноді годинами, і навіть не підозрюють, що в цей час їх шлунок активно виробляє шлунковий сік, в основу якого входить соляна кислота, всі знають для чого це потрібно, для перетравлення їжі , коли людина жує шлунок готуватися до того що зараз в нього почне падати їжа і він буде її перетравлювати, однак на ділі нічого він не отримує, виходить що за допомогою жуйки ми обманюємо власний шлунок, і вся кислота яка утворилася в шлунку осідає на його стінках і починає потіхон ечку їх обпалювати і перетравлювати, звідси мораль шкоду жуйки для шлунка вкрай небезпечний, довгий жування може призвести в виникненню виразкової хвороби шлунка і гастриту, а так само до ряду інших порушень травлення.

Барвники, ароматизатори, підсолоджувачі, синтетичні добавки та інші подібні речовини часто міститися в жувальних гумках, вони так само шкідливі для здоров’я, навіть шкідливіше цукру , відсутністю якого часто хваляться в рекламі жувальних гумок, до того ж постійно жує людина це не естетичне видовище, він надає відразливе враження і дуже неприємні асоціації з жуйними тваринами. Про шкоду жуйки можливо все здогадуються але бажання освіжити дихання затьмарює будь-які побоювання і попередження про те, що не можна так довго і наполегливо її жувати, як це люблять робити багато, і можливо навіть не здогадуються, що в проблемах з травленням і хворими зубами жуйка грає далеко не останню роль.

Джерело: Шкода жувальної гумки

Також ви можете прочитати