Без рубрики

Собор як символ духовної краси людини за романом олеся гончара твори з літе …

12.01.2018
Собор як символ духовної краси людини за романом олеся гончара твори з літе ...

Собор як символ духовної краси людини за романом Олеся Гончара

Художній світ одного з найвізначнішіх письменників сучасності &# 8212; Олеся Гончара &# 8212; вражає глибоким Проникнення у найжівотрепетніші проблеми нашого часу, прістраснім Бажанов, захістіті Людський в людіні. це &# 8212; продовження гуманістічніх традіцій української літератури, в центрі уваги якої всегда БУВ Внутрішній світ особистості. Твори Олеся Гончара збагачують Скарбниця духовного досвіду сучасніків. Ласкаво и зло, честь и безчестя, духовність та аморальність, драматизм їх протіборства &# 8212; вісь коло вопросам, Які хвилюють письменника.

Роман Олеся Гончара «Собор» &# 8212; це Біль і надія великого художника, Який Кревене пов «язаний Із Своїм народом, его традіціямі, історією, культурою, его сучасним, минулим и майбутнім, бо сам невіддільній від долі народної. Твір порушує філософські й Моральні, історичні й екологічні проблеми, про» єднанні таким простим и водночас неоднозначну харчування: «Что будет с нами? з людьми, з заводами, соборами?» І неспроста багатозначнім символом роману становится образ собору.

Якою б дорогою не повертаюсь герої Олеся Гончара до рідного порога, смороду незмінно Бача перед собою спрямованостей у небо сілуєт: «Зумілі ж таки поставити! Скільки НЕ їдеш, хоч до самих плавнів, все ВІН буде у тебе перед очима. З будь-якої точки видно собор, звідусюді! » ВІН НЕ только занедбаній храм, а майстерня вітвір зодчих, свідок складної и суперечлівої історії народу, сутічок и пристрастей, у якіх віпробувалісь людська воля и віра.

Створений ще за козацьких часів, цею архітектурний шедевр пам «ятає професора Яворницького й отамана Махна, часи фашіської неволі й печальні шеренги невільніків. Був ВІН и Козацька святиня, и складом комбікорму, і» нічийну «об» єктом, Який сучасні бюрократи планируют замініті чи то Зразкове РІНКОМ, чи то шашлична. Тому Ставлення до собору, на мнение письменника, &# 8212; це міріло людяності, духовної краси чи ніцості героїв твору. Ця історична споруда становится гордістю для людей внутрішньо багатших, перепони на шляху до кар «єри прістосуванців, демагогів и бюрократів.

Кому ставши на заваді старовинний собор, Який. ніс людям «сімфонію пластики», довершеність ліній, музику бань, а головне &# 8212; нагадує про ті, «від чого береш свой родовід?» Людіні, яка виросла в доброму сусідстві з цією неперевершений красою, но НЕ зрозуміла, що не осягнула ее чистоти и святості, &# 8212; Володці Лободі, Сучасний вісуванцю, что «на культурі сидить». Син потомственого металурга Зробив вдалині кар «єру Завдяк життя без псевдоініціатівності, вмінню создать вокруг себе ілюзорність кіпусої роботи. Уміло наголошуючі на своєму робітнічому походженні, в очах начальства ВІН &# 8212; Справжній керівник. Проти для Зачіплянкі Володька &# 8212; це людина, что спроваджує під пристойним приводом батька у будинок для одиноких старих Металургів, здатно безневинного вчителя знову в тундру Відправити або ж залякаті чесного трудівніка. Тому й Не дивно, что именно Лободі прийшла в голову «ідея» зруйнуватися собор на Догода Високому начальству и Задля власної кар «єри. Письменник переконливою стверджує, что порожня душа, позбавленна любові, краси, віри, пам» яті роду, страшна и небезпечна , ее Сутність &# 8212; у необдуманість руйнівному началі, Пожалуйста нівечіть людину і світ, что ее оточує.

Запорожці, будуючи собор после зруйнування Січі, втілілі в ньом тугу за втраченою волею, свои патріотичні почуття. Їхні нащадки &# 8212; металурги, жителі Зачіплянкі &# 8212; успадкувалі Кращі РІСД своих пращурів. Сповнений життєвого досвіду Ізот Лобода діліть усіх людей на две групи &# 8212; майстри и браконьєрі. Тільки чому ж так влаштованій світ, что «всюди, мовляв, не уходит будівельник, повинний іти невідлучно, як тінь руйнівнік?» Олеся Гончара тривожить з’явився таких людей, черствий, байдужий, здатно нехтувати найсвітлішім почуттям. Бездуховність &# 8212; тривожно симптом, Який веде до моральних злочінів, бо людина, яка НЕ ​​має стійкіх Переконаний, котра забуває про Родинні та національні святині, здатно на все. Тому так Палко звучить Заклик письменника: «Собори душ своїх бережіть, друзі&# 8230; Собори душ. «У контексті твору боротьба за собор &# 8212; це боротьба за саму людину, за повнотіла и гармонію буття.

Собор як символ духовної краси людини за романом Олеся Гончара

Related posts:

 • Собор як символ духовної краси людей (за романом «Собор» О. Гончара) Коженая визначний твір знаходится своє місце в літературі залежних від того, як ВІН збагачує наше розуміння краси и призначення людини.
 • Собор як символ духовної краси людей за романом О. ГончараУсі найзнаменніші національно-відроджувальні Акції, что відбуваліся, у кінці 80 почаку 90-х років, починаєм Вступна словом Олеся Гончара. Его слухали на.
 • Собор як символ духовної краси людини &# 8212; V варіант ОЛЕСЬ ГОНЧАР11 клас ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ОЛЕСЬ ГОНЧАР Собор як символ духовної краси людини V варіант КОЖЕН визначний твір знаходится.
 • Собор як символ духовної краси людини &# 8212; IV варіант ОЛЕСЬ ГОНЧАР11 клас ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ОЛЕСЬ ГОНЧАР Собор як символ духовної краси людини IV варіант «Собор» О. Гончара Дійсно.
 • Собор як символ духовної краси людини &# 8212; ІІ варіант ОЛЕСЬ ГОНЧАР11 клас ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ОЛЕСЬ ГОНЧАР Собор як символ духовної краси людини II варіант Земля наша здавна була.
 • Собор як символ духовної краси людини &# 8212; ІІІ варіант ОЛЕСЬ ГОНЧАР11 клас ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ ОЛЕСЬ ГОНЧАР Собор як символ духовної краси людини ІІІ варіант Чи часто ми заміслюємося.
 • Джерело: Собор як символ духовної краси людини за романом Олеся Гончара, Твори з літератури

  Собор як символ духовної краси людини за романом олеся гончара твори з літе ...

  Також ви можете прочитати