Без рубрики

Термін придатності торта в холодильнику

13.04.2017

Строки зберігання різних тортів в холодильнику і без

Зміст

Особливості вибору торта

Здавалося б, що такого складного у виборі тортів і тістечок? Скільки разів протягом життя люди купують їх навіть не перелічити. Проте тут є ряд моментів, на які не всі звертають увагу.

Термін придатності торта в холодильнику
В першу чергу, важливе місце зберігання кондитерського виробу при транспортуванні і продажу. З’ясувати, як саме його доставили до торгової точки, навряд чи вийде, а от де торт зберігається у магазині – очевидний момент. Більшість видів тортів і тістечок має зберігатися у спеціальних вітринах і холодильному обладнанні. Якщо в магазині або супермаркеті необхідні умови не підтримуються, від покупки краще утриматися.

Ще один важливий момент – термін придатності, зазначений на упаковці. Не варто купувати тістечко чи тортик з простроченим терміном. Крім того, що виріб могло просто підсохнути, крем в ньому стає місцем скупчення токсинів і різних бактерій.

Зухвало яскравий колір виробу говорить про використання барвників, тому краще вибирати торт з натуральними елементами декору: горіхами, фруктами, шоколадом.

Звертайте увагу на склад продукту. Бажано, щоб у ньому використовувалися яйця, натуральний йогурт або молоко замість порошкових замінників.

Зберігання тортів: скільки можна?

Термін придатності торта в холодильнику
В залежності від того, які інгредієнти використані в кондитерському виробі, терміни його зберігання можуть відрізнятися:

  • Збиті вершки або сметана у складі тортиків і тістечок обмежують час зберігання до 6 годин.
  • Вершковий, а також заварний і сирний креми, використовувані для прошарку або прикраси тортів, залишаються свіжими протягом 18 годин.
  • Кондитерські вироби з начинкою з йогурту і вершкового сиру, варто зберігати не довше 36 годин.
  • Торти з фруктовою і ягідною начинкою, пташине молоко мають термін придатності до 72 годин, якщо не містять інших швидкопсувних кремів.
  • Вафельні торти з арахісом можуть зберігатися від 10 днів до 2 тижнів.

Варто розуміти, що фабричні тортики можуть мати більш тривалий термін придатності порівняно з домашніми виробами, за рахунок наявності консервантів.

Правильні умови зберігання

Після покупки кондитерського виробу дуже важливо забезпечити правильні умови для його збереження: температурний режим і вологість повітря.

Термін придатності торта в холодильнику
найбільше чутливі до температурі фруктові та кремові торти. Їх необхідно зберігати при температурі +2…+6 градусів. Найбільш підходящим місцем у цьому випадку є холодильник. При цьому варто враховувати, що кондитерські вироби добре вбирають навколишні запахи, тому перед приміщенням в холодильник тортик краще перекласти в спеціальне блюдо з кришкою. Не варто тримати тістечка і торти на одній полиці з сильно пахучими продуктами.

За недостатністю місця в холодильнику, багато господинь пристосовують лоджію під місце зберігання продуктів, особливо в зимовий час. Тут варто розуміти, що навіть при відповідному температурному режимі, висока вологість повітря може зіграти свою роль: торт у картонній упаковці зіпсується раніше закінчення терміну придатності.

Зберігання тортів без холодильника

Термін придатності торта в холодильнику
Незважаючи на те що оптимальним місцем зберігання більшості кондитерських виробів є холодильник, існують види тортів, які добре себе почувають при кімнатній температурі. До цієї категорії відносяться вафельні і сухі тортики з обробкою з праліне. Поза холодильника при температурі до +18 градусів і вологості повітря близько 75% їх можна зберігати до 30 днів.

Бісквітні і шоколадні вироби без крему також можуть тривалий час зберігатися при кімнатній температурі. При цьому жирність шоколаду також впливає на тривалість зберігання: чим він жирніше, тим менше термін придатності виробу. Варто розуміти, що при тривалому зберіганні на сонці, глазур таких тортиків, як пташине молоко або празький може розплавитися і деформуватися.

Заморозка торта? Чому б і ні

Термін придатності торта в холодильнику
Технологія глибокого заморожування тортів відома вже давно. Заморожені вироби широко використовуються у багатьох ресторанах і кав’ярнях. Зрозуміло, що в домашніх умовах домогтися швидкого охолодження десерту за температури -18…-25 градусів не вийде, тому мріяти про його зберіганні на протязі кількох місяців не варто. Однак, якщо трапилося приготувати торт за кілька днів до святкової події, приміщення його в морозильну камеру допоможе продовжити тривалість його життя.

Самостійно приготований або придбаний торт необхідно перекласти в підходящу ємність з кришкою і помістити в морозилку. Тут, проте, слід розуміти, що не всі види тортів можна піддати такій операції. Вироби, що містять желе або помадку заморожувати не варто. А ось пісочний, бісквітні, горіхові тортики з прошарками масляного крему і фруктовими напівфабрикатами підійдуть для цього як не можна краще.

Короткий опис статті: крем для торта з барвником Впевнені, що знаєте, скільки часу зберігається наполеон, рижик чи є пташине молоко? Кожен торт має свій термін придатності, перевищення якого загрожує не тільки втратою смаку, але і харчовим отруєнням.

Джерело: Термін придатності торта в холодильнику

Строки зберігання різних тортів в холодильнику і без Зміст Особливості вибору торта Здавалося б, що такого складного у виборі тортів і тістечок? Скільки разів протягом життя люди купують їх навіть не перелічити.

Також ви можете прочитати