Без рубрики

Водоемульсійна акрилова фарба — різновиди і нанесення відео

27.12.2017

Водоемульсійна акрилова фарба — глянцева краса без тріщин і патьоків

Необхідні інструменти та матеріали

Водоемульсійна акрилова фарба — порівняно новий "персонаж" на ремонтно-будівельної сцені з райдужними у всіх сенсах перспективами. Завдяки цілому комплексу експлуатаційних талантів, популярність таких фарб стрімко зростає.

1 водоемульсіонкой — переваги і недоліки

Водоемульсійні (інша назва — воднодисперсні) фарби відомі людству з епохи кам’яного віку. Саме ними нанесені схематичні малюнки мамонтів в печерах, відображені сценки полювання, збирання і землеробства. Охра, кіновар і кобальт готувалися нашими предками шляхом розведення в воді, сучасна фарба водоемульсійна має точно такий же принцип отримання.

До ремонтно-будівельним переваг воднодисперсні фарб слід віднести:

 • Зручність і простоту розведення і нанесення. Підібрати потрібний відтінок цілком під силу початківцю маляра, досить мати запас пігменту, води і зразок потрібного кольору. Такі фарби можуть наноситися будь-яким зручним способом — від тонкого пензлика й макловиці до широкого валика і продуктивного фарбопульта;
 • Економічну вартість. У порівнянні з нитрокрасками і олійними емалями, фарбувальні склади на водній основі дешевше в кілька разів. Також великою перевагою є можливість часткового, поетапного фарбування великих поверхонь;
 • Стабільний, красивий і глянсовий колір при дотриманні техніки фарбування різних поверхонь;
 • Високу екологічність і безпеку при нанесенні. Водоемульсійні склади нетоксичні, не містять шкідливих парів як в рідкому вигляді, так і після фарбування. Це означає, що немає потреби запасатися респіраторами при роботі, немає небезпеки займання летючих парів всередині ємності з фарбою, немає головного болю від перебування в свіжопофарбовані приміщенні;
 • Після використання воднодисперсні складів поверхню стін або стелі продовжує "дихати", Її мікропори залишаються відкритими. Саме тому новомодні панелі ПВХ для стелі або той же гіпсокартон не можуть остаточно витіснити звичайну побілку і водоемульсійну фарбування. У відремонтованих "по-старому" приміщеннях дійсно легше дихати і приємніше знаходитися.

До недоліків фарбувальних складів на водній основі відноситься їх висока витрата — для належної якості фарбування часто потрібно нанесення декількох шарів. За стійкістю до впливу сонячного світла, по здатності протистояти цвілі і грибків олійні фарби і емалі помітно вище. Фарби на водній основі мають високу плинність, що призводить до помітних втрат на розбризкування при роботі. Втім, застосування сучасних розпилювачів для фарб дозволяє усунути проблему "надлишкових бризок".

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

2 Основні різновиди воднодисперсні фарб

Водоемульсійні фарбувальні склади підрозділяються на чотири великих класу:

 • Мінеральні фарби на основі різних пігментів і гашеного вапна (іноді з додаванням цементу, піску і інших наповнювачів). Натуральні мінеральні фарби неперевершені по економічності, але небезпечні у виготовленні і дуже недовговічні після фарбуванні. Вже через кілька років така поверхня починає лущитися і облітати, так що в сучасному ремонті фарбувальні склади на вапняній основі практично не використовуються;
 • Силікатні фарби являють собою розчин з пігменту, води і рідкого скла в якості згущувача і водостійкою добавки. Головною проблемою при нанесенні силікатних фарб є погодні умови — підстава для фарбування повинно мати велику вологість, ніж навколишня атмосфера (в тому числі і при внутрішніх роботах). Якщо така умова дотримується, то довговічність пофарбованих поверхонь буде вимірюватися в десятиліттях, якщо немає — малярні роботи доведеться виконувати кожні кілька років;
 • Силіконові фарби мають найбільш привабливий зовнішній вигляд, за рахунок своєї густоти допускають фарбування шорсткуватих поверхонь, здатні маскувати невеликі тріщини і інші дефекти на стінах і стелі. Мають чудову стійкість до зношування — після грамотного нанесення силіконовий шар можна мити за допомогою губки і щіток сотні разів без шкоди для зовнішнього вигляду. Дуже добре підходять для фасадів і фронтонів, однак мають досить високу вартість і обмежений вибір колірних рішень.
 • Водоемульсійна акрилова — випускається на основі спеціальних смол-поліакрилатів. Поєднує в собі експлуатаційні переваги силіконових складів і цінову доступність силікатних аналогів, в зовнішньому ремонті будівель і при внутрішній обробці приміщень використовується частіше за всіх інших воднодисперсні фарб.

Акрилові фарбувальні склади можуть містити додаткові добавки — латексні або сополімерні.

Чим більше концентрація латексу, тим вище стійкість акрилової фарби до впливу вологи. Сополімерні присадки в фарбувальної рецептурі мають на увазі її використання у внутрішніх роботах, в приміщеннях з помірною вологістю — в житлових кімнатах, холах, коридорах.

3 Емульсійні фарби на водній основі в сучасному ремонті …

… застосовуються більш, ніж широко, для зовнішніх і внутрішніх робіт по наступним матеріалами:

 • По дерев’яних балках, рам і перекриттях;
 • За деревно-стружкових і деревно-волокнистих плит;
 • По шпалерах, сумісним з "фарбувальними процедурами", Причому неодноразовими;
 • За оштукатуреним і шпаклювати поверхонь стін, стель і перекриттів;
 • По цеглі, бетону і шлакоблокам — за умови ретельної затирання швів між окремими елементами.

При виборі конкретного виду фарбувального складу слід враховувати ремонтно-експлуатаційні умови. Наприклад, акрилова фарба несумісна з сирими стінами, тому в підвальних приміщеннях і для забарвлення цокольних частин фасаду її краще не використовувати. В умовах високої вологості краще застосувати силікатну (а при бюджетної можливості — і силіконову) фарбу, це дозволить нанести довговічний фарбувальний шар на періодично сиреющіе стіни фасадів і підвалів.

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

Водоемульсійна акрилова фарба - різновиди і нанесення відео

4 Водоемульсійна акрилова фарба — як розводити і як наносити?

Як ми з’ясували, підставу для дисперсно-акрилового барвника шару повинно бути сухим і рівним, без тріщин, вибоїн і інших дефектів. Підстава перед роботою слід обов’язково знежирити — для цієї процедури досить протерти його звичайним ацетоном, уайт-спіритом або летючим розчинником. До початку фарбування ацетон або розчинник повинні повністю випаруватися.

Для приготування акрилового розчину потрібної консистенції зручніше додавати воду в ємність з фарбою (а не навпаки). Розмішувати склад потрібно відразу, щоб він не загус, це допомагає оцінити глибину кольору. В деякі фарби допустимо додавати силікат натрію або звичайний канцелярський клей, це підвищить стійкість пофарбованої поверхні до дії вологи.

Фарбування виконується кистями або валиками аналогічно з нанесенням масляних фарб. Пульверизатор застосовується при достатній "водянистості" складу, який повинен бути добре перемішаний і відфільтрований — дрібні частинки акрилу швидко застрягнуть в форсунках фарбопульта. Мінімальний час на висихання кожного акрилового шару становить 1 годину.

Водоемульсійна фарба для дерева, віконних рам і інших невеликих поверхонь може наноситися не пензлем, а звичайним шпателем в пасти. При цьому істотно підвищується витрата барвника матеріалу, але зате результат у вигляді монолітної блискучій поверхні відрізняється суворої красою і дизайнерським витонченістю. До того ж, при нанесенні акрилових складів шпателем досить одного фарбувального шару.

Джерело: Водоемульсійна акрилова фарба — різновиди і нанесення відео

Також ви можете прочитати